Jak zauważa Le Devoir, Anna Sułkowska-Migoń jest dyrygentką, której nazwisko koniecznie trzeba zapamiętać. Wyróżnia się wrażliwością, szczerością oraz błyskotliwym talentem. Dodatkowo charakteryzuje się energicznym urokiem porównywanym do światowej klasy dyrygentki Mirga Gražinyte-Tyla (Le Monde). Jest zwyciężczynią prestiżowego konkursu La Maestra w Paryżu (2022), laureatką Neeme Jarvi Prize (Gstaad Conducting Academy 2023), Taki Alsop Fellowship Award Recipient 2022-2024, Paszportów Polityki 2022 w kategorii Muzyka Poważna, Koryfeusz Muzyki Polskiej 2022 w kategorii Odkrycie Roku jak i nagrody Młody Promotor Polski w kategorii kultura (2022). Współpracuje z orkiestrami w Polsce i zagranicą.

W aktualnym sezonie artystycznym (2023/24) młoda artystka zadyryguje wieloma zespołami prowadząc m.in. trasę koncertową Orquesta de la Comunitat Valenciana, koncerty z Philadelphia Orchestra (USA), Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Deutsches Symphonie-Orchester w Berlinie,  Dresdner Philharmonie, Orchestre de Chambre de Paris czy Orquestra Simfonica del Valles w Barcelonie. Współpracowała z Orkiestrami w Europie, Ameryce Północnej oraz Afryce. Była stypendystką licznych kursów mistrzowskich m.in. Gstaad Conducting Academy w Szwajcarii (sierpień 2023), The Dallas Opera Hart Institute for Women Conductors w USA (styczeń 2023), programu Dyrygent-Rezydent, który realizowała w Polskiej Orkiestrze Sinfonia Iuventus im. J. Semkowa (2021/2022) oraz w Filharmonii Dolnośląskiej (2020/2021) jak i uczestniczką mistrzowskich kursów dyrygenckich m.in. z Marin Alsop,  Jaap van Zweden, Johannes Schlaefli, Mirga Gražinyte-Tyla, David Reiland.

Jako instrumentalistka ukończyła studia magisterskie, specjalność altówka, na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.Rozpocząwszy sztukę dyrygencką pod okiem swojego ojca P. Sułkowskiego na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, szlifowała ją także podczas projektów asystenckich u K. Mäkelä, S. Deneve, J. Maksymiuka, M. Pijarowskiego, P. Przytockiego i A. Wita. Artystka jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie na dwóch kierunkach: dyrygentura symfoniczna w klasie Ł. Borowicza oraz dyrygentura chóralna w klasie L. Matynian i A. Korzeniowskiego. Artystka jest absolwentką Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie na dwóch kierunkach: dyrygentura symfoniczna w klasie Ł. Borowicza oraz dyrygentura chóralna w klasie L. Matynian i A. Korzeniowskiego.

Dodatkowo Anna Sułkowska-Migoń jest twórcą wielu inicjatyw społecznych. Jako instruktorka Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej nie tylko zajmowała się organizacją obozów, ale dbała także o propagowanie kultury muzycznej wśród młodzieży. Jest pomysłodawcą i koordynatorem projektu „Harcerska piosnka” – płyty wydanej z okazji Roku Harcerstwa w Polsce (2018) z piosenkami harcerskimi zaaranżowanymi w nowej, jazzowej odsłonie; projekt był współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury. W Krakowie, w teatrze Variete, dwukrotnie współorganizowała koncert „Harcerskie Jazzy” (2018, 2019) współrealizowany przez Narodowe Centrum Kultury i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W 2019 roku współpracowała przy tworzeniu programu Magdaleny Miśki-Jackowskiej w RMF Classic pt.: „Zagraj to jeszcze raz”, który był poświęcony muzyce filmowej.

Poza muzyką  pasjonują ją podróże oraz literatura reportażu. W wolnych chwilach wyrusza na górskie wędrówki i gra w tenisa.

Anna Sułkowska-Migoń

Intermusica Artist
Taki Alsop Award Recipient 22/24
La Maestra Academy 22/24 Fellow

bemmerson@intermuisca.co.uk 

+44 20 7608 9916